Druhy výpletů

Tenisové výplety dělíme do 3 základních skupin

 

1. Monovlákno

2. Multivlákno

3. Hybridní výplet

 

Monovlákno

Nejpoužívanějším typem strun jsou monovlákna. Jedná se o výplety tvořené nejčastěji hlavním jádrem a které jsou z jednoho kusu materiálu a jejich vlastnosti určují různá aditiva. Toto vlákno bývá nejčastěji polyesterové ale může být i nylonové, kevlarové nebo co-polyesterové.

Mezi hlavní pozitivní vlastnosti monovláknových výpletů patří jejich dlouhá životnost. Tyto výplety se velmi často vyrábí například v šestiúhleníkových profilech nebo se zdrsněným povrchem a díky tomu jsou vhodné pro spinové údery.

Největším negativem je nižší úroveň herního komfortu kvůli "tvrdosti" výpletu a podstatně horší udržení napětí.

Tyto výplety se nejvíce hodí pro pokročilé, zkušené a turnajové hráče.

 

Multivlákno

Multivláknové výplety nemají středové nosné vlákno, či jádro, z jednoho kusu materiálu. Namísto toho je tvoří tisíce vláken, které se splétají do svazečků a kombinují dohromady. Takový výplet je velmi pružný, energický, skvěle tlumí nežádoucí vibrace a dobře drží napětí.

Z toho důvodu se hodí pro všechny generace hráčů od dětí až po seniory a hlavně jej ocení všichni hráči s chronickými bolestmi paže nebo tenisovým loktem.

 

Hybridní tenisové výplety

Hybridní výplety kombinují dva druhy výše zmíněných strun v jednom nápletu – monovlákna a multivlákna. Svými vlastnostmi kombinují to nejlepší z obou světů a doporučit je lze prakticky každému, kdo tenis hraje už na slušné úrovni.

Mix odolného monovlákna s pružným multivláknem dodává výpletu komfort a zároveň zajišťuje optimální spin, rychlost, sílu, cit a drží napětí. Hybridní výplet je vhodný pro pokročilé, klubové i závodní hráče.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

iconProdejna
Sportcentrum Sparing
VypletuRaketu.cz
Na Radouči 1114
29301 Mladá Boleslav
iconFakturační adresa
Libor Kadlec
Pod Brdy 729
294 71 Benátky nad Jizerou
icon 732 964 995
iconinfo@vypleturaketu.cz
iconwww.vypleturaketu.cz
iconFACEBOOK
iconINSTAGRAM